Automatyka


Komfortową opcją wyposażenia domowej posesji jest zamontowanie automatyki do bramy garażowej lub wjazdowej. W dużej mierze od ich rodzaju zależy wybór modelu napędu automatycznego, który powinien być dostosowany do różnego trybu pracy, a także warunków, które panują w danym miejscu. Podstawowym elementem systemu są siłowniki, dzięki którym automatyka do bram przesuwnych funkcjonuje prawidłowo.

Podstawowe funkcje napędu

Jest to opcja wygodna w sytuacjach, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne, w szczególności pada deszcz czy śnieg, a także w trakcie nocy. Kontrola bramy przesuwnej za pomocą pilota zwiększa to również bezpieczeństwo, gdyż nie trzeba narażać się na napad lub kradzież auta w trakcie otwierania klasycznej bramy. Ponadto, posiadają one możliwość ręcznego otwierania, która może się przydać w przypadku braku dopływu prądu.

Fotokomórka

Dodatkową opcją wyposażenia, która ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno samemu użytkownikowi, jak i osobom oraz istotom przebywającym w okolicy, jest fotokomórka. Dzięki temu w momencie zamykania lub otwierania urządzenie wykryje przeszkodę, co pozwoli uniknąć kolizji, a w konsekwencji prawdopodobnej również awarii sprzętu. Urządzenia są przystosowane do funkcjonowania w trakcie silnych mrozów, a także bardzo gorących temperatur.

Odpowiedni dobór urządzenia

Kierując się wyborem odpowiedniego produktu napędowego, powinno się dostosować jego moc do powierzchni przesuwnej bramy wjazdowej lub garażowej. Zbyt słaby siłownik może sobie nie poradzić z dużą powierzchnią, dlatego warto się wcześniej upewnić o skuteczności takiego połączenia, a także skonsultować te kwestie ze specjalistą, chociażby z pracownikami naszej firmy. Innym czynnikiem mającym wpływ na funkcjonowanie automatyki jest ciężar.

Lampy ostrzegawcze

Jednym z czujników bezpieczeństwa jest lampa ostrzegawcza, która informuje inne osoby o rozpoczęciu zamykania lub otwierania urządzenia, a specjalny system kontroluje napędy do bram przesuwnych, aby proces zamykania oraz otwierania odbywał się równomiernie i z zachowaniem jednostajnego, bezpiecznego tempa.Oferujemy automatykę następujących firm:

Third Image

Third Image Third Image